Харків: Мурал “Відкриті двері” присвячений відносинам Харкова та Німеччини

У Харкові “Двері у світ” відкрили на одному з будинків на вулиці Пушкінській. Проект символічний і в мистецькому зрізі, і у своїй історії появи. Мурал намалювали до 25-річчя українсько-німецьких дипломатичних відносин. У місті саме зараз тривають “Тижні Німеччини”. Митці Олексій Постульга, Олексій Філіпов і Денис Стаднік спробували поєднати образи Харкова та Нюрнберга і додали полотну присмаку творчості Альбрехта Дюрера, як стало відомо Вісті Ньюс.

Мурал “Відкриті двері” намалювали в особливому місці. Колись навпроти Пушкінської 28 була німецька євангельська лютеранська церква. Її не стало в 1958-му. Зараз замість кірхи звичайний будинок. Цікаво, що і сама Пушкінська колись мала назву Німецька. Історії відносин Харкова та Німеччини і присвячене мистецьке відкриття – у 2017 році виповнюється чверть століття українсько-німецьким дипломатичним відносинам.

Мурал вже назвали одним із перших у місті вуличних полотен із кількашаровими смислами, тобто “читати” малюнок можна і за кольорами, і за зображеними об’єктами. Так Оленя вважають хранителем сонця і силою, що підштовхує людину до створення.

Дар’я Хрисанфова кураторка проекту зі створення мурала:
Общая такая символика, в основе которой лежит окно – вообще окно в мир и средневековое окно. В котором находятся день и ночь, в котором находятся силуэты и Харькова, и Нюрнберга, которое рассказывает о том, что древо познания объединяет всех.

Мурал супроводжує відомий вислів нюрнберзького художника Дюрера: “Немає жодних ключів від щастя. Двері завжди відкриті”. Авторами картини стали троє харківських студентів – Олексій Постульга, Денис Стадник і Олексій Филипов. Саме їхня робота перемогла на конкурсі. Серед претендентів оживити вулицю своїм баченням українсько-німецького співтовариства були львівські й київські учасники. Відкриття муралу стало одним з етапів щорічного міжнародного проекту “Дні Німеччини в Харкові”.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.