Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Харків: Генерал-майору Андрію Алімпієву присудили заставу у 1,5 млн грн

Керівника Харківського національного університету повітряних сил та начальника Харківського військового гарнізону Андрія Алімпієва суд взяв під варту на 60 діб із заставою в півтора мільйона гривень. Нагадаю, генерал-майора звинувачують у розтраті на 2,4 млн гривень. Мова йде про тендер щодо закупки пального. Під будівлю Дзержинського райсуду прийшли близько 4-х сотень працівників ВИШу та військових діючих та у відставці, щоб підтримати Алімпієва. Про перебіг засідання дізналися Вісті Ньюс.

Генерал-майора Андрія Алімпієва затримали працівники військової прокуратури Харківського гарнізону сил АТО. Він очолює Харківський військовий гарнізон і Харківський національний університет повітряних сил імені Івана Кожедуба. 17 листопада військового затримали та відправили на гауптвахту, 20 листопада Алімпієву суд визначав запобіжний захід. Його разом із заступником Ігорем Нікіфоровим підозрюють у розтраті. За даними досудового розслідування, у період з 10 липня по 23 грудня 2016 року керівники уклали неправомірні додаткові угоди щодо придбання паливно-мастильних матеріалів. І цим завдали збитків в особливо великих розмірах.

Антон Струков, прокурор військової прокуратури Харківського військового гарнізону:
Внаслідок чого умисними незаконними діями державі Україна було завдано збитків на суму 2 млн 430 тис 657 грн 95 коп.

Сторона обвинувачення вимагала тримання під вартою з заставою в 3 мільйони 248 тис грн, мотивуючи такий запобіжний захід ризиками – можливістю тиску на слідство та свідків, знищення доказів і втечу.

Антон Струков, прокурор військової прокуратури Харківського військового гарнізону:
За Алімпієвим рахується бронь на рейс Харків-Мінськ 19.11.2017 року, що прямо вказує на ризик втечі останнього за межі України.

Генерал-майор усі звинувачення відкидає.

Андрій Алімпієв, начальник ХНУПС ім. І.Кожедуба, начальник Харківського військового гарнізону:
Впевнений, що всі ці дані сфабриковані, і ніяких грошей і втрат у держави не було. Це буде доказано потім у процесі інших питань.

Захист Алімпієва намагався довести, що затримання незаконне. Адвокат висловив недовіру судді. На поруки військового були готові взяти двоє Героїв України – Анатолій Мяліца та Олександр Жданов. Після 10-годинного розгляду справи керівника Харківського військового гарнізону та начальника льотного ВИШу суд взяв під варту на 60 діб із заставою в півтора мільйона гривень. Для заступника Алімпієва Нікіфорова суд визначив заставу у мільйон гривень.
Захист подаватиме оскарження.

Максим Журавльов, адвокат Алімпієва:
Мы считаем его незаконным, немотивированным. Обязательно будем апелляционную жалобу подавать

На засіданні у залі суду та під будівлею були присутні кілька сотень працівників ВИШу і військові. Наполягають, із 2013 року, коли ХНУПС очолив Алімпієв, ВИШ отримав статус “національний”, а курсанти вдвічі збільшили льотну практику.

Сергій Федюк, підполковник запасу:
Летают на боевых самолетах, летают на боевое применение. Они практично возвращаются из института, не так как раньше их переучивать потом в военных частях. Они уже могут выполнять полноценные боевые задачи. Такого мероприятия не проводилось с независимости Украины.

У самому ВИШі в розтрату не вірять.

Олексій Котов, в.о. начальника ХНУПС ім. І.Кожедуба:

Цена менялась, потому что курс играл. И в процессе получения топлива, мы меняли стоимость, но все было согласовано со структурами управленческими государственными по контролю за этой процедурой.

На те, щоб внести заставу у затриманих, є 5-ть днів. У СІЗО Алімпієв лишатиметься до 16 січня. У ході досудового слідства призначені процесуальні дії, проведуть експертизи, мають бути допитані свідки. У разі доведення провини генерал-майору загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі без права обіймати певні посади на 3 роки з конфіскацією.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023