Харків: Дівчата-танкістки – у Військовому інституті танкових військ вперше склали присягу курсантки

У День прапора в Харкові присягнули на вірність українському народу майбутні танкісти. Серед курсантів Військового інституту танкових військ уперше будуть дівчата, як стало відомо Вісті Ньюс. Їх п’ятеро, і вони вже приміряли військові чоботи та подолали курс молодого бійця. Рівні права на службу у війську на законодавчому рівні жінки отримали тільки в 2018-му, при тому що захищають Україну десятки тисяч жінок у погонах.

Окопи, вибухи, марш кидок і смуга перешкод. 10 днів тому усе це долали не тільки хлопці-вступники, а і вперше дівчата. Танкіст перестав бути “чоловічою” професією, а у Військовому інституті танкових військ дозволили навчатися жінкам.

Марія Сергєєва, майбутня танкістка:

Нас п’ятеро, а тут тисяча і більше хлопців.

17-річна Марія витримала всі ці іспити на відмінно та 23 серпня на плацу склала присягу.
Батько курсантки – зв’язківець у відставці, пройшов АТО, дідусь був льотчиком. Тепер у родині будуть танкісти.

Людмила та Юрій Сергєєви, батьки курсантки:

Марія закінчила два курси медичної академії, мріяла бути лікарем, а потім зателефонувала з військкомату і сказала, я хочу бути військовою. Перше, як телефонувала, подумали, що жарт. Але потім як подала документи, то виявилося, що не дуже і жарт. Побоювань як таких – ні.

Ми знаємо просто характер Марії. Вона рішуча. Якщо є ціль, вона не бачить ніяких перешкод.

У строю ще 3 дівчини. Жартують, як ледь знайшли маленький однострій і чоботи 35 розміру. Але ні це, ані багатотонний танк бажання вчитися не відбили.

Каролина Крочак і Ляна, Денисенко курсантки:

Наверное, самое сложное було то, як ми проходили обкатку танком. Просто таке ощущєніє, коли ти в окопі лежиш, а над тобою їде танк – це наверно, саме страшне було. А так все терпімо було.

Попереду у перших курсанток ВИШу казарма, водіння БТРу, танків, ремонти техніки та мінімум вільного часу.

Марія Сергєєва, майбутня танкістка:

– Складно дівчатам?
– Так.
– Отримати своє місце.
– Треба показати себе з перших днів, що ти можеш. Що ти сильна, тому що нас спочатку було шестеро.

Інструктори вже говорять, що деякі нормативи курсантки склали краще за хлопців. А батьки просто вірять у дух своїх доньок.

Юрій Сергєєв, батько курсантки:

– Я капітан запасу.
– А вона до якого дослужиться?
– Гадаю, до підполковника мінімум дійде.

Нагадаємо, що тільки з 2016 року жінок допустили до раніше закритих військових спеціальностей, зокрема і танкістів. Законодавчо ці права закріпили тільки рік тому.

Залишити відповідь