Харків буде представлено на найбільшому фестивалі науки в Європі

9-го червня в Варшаві на стадіоні «Народовий» буде проходити 22-ий Пікнік науковий — найбільша подія з популяризації науки в Європі, що відбувається просто неба, як стало відомо Вісті Ньюс. Вдруге на цьому фестивалі серед 183 інших учасників буде представлений окремий майданчик Харкова, про що повідомляють організатори.

Команда, зібрана «Науковими пікніками в Харкові», запропонує відвідувачам, яких щороку нараховують не менше 100 тис., безперервні 10-годинні фізичні та хімічні експерименти, в яких усі охочі зможуть взяти участь. Очікується, що серед дослідів, будуть ігри з рідким азотом, інертними та флуоресцентними газами, лазерами, димовими завісами, левітацією, електроопором і теплопровідністю тіл тощо. Також уперше буде презентовано «винахід» харківських ентузіастів, що дозволить грати електронну музику за допомогою кухонного приладдя, фруктів і овочів. Його автори — «Сумасшедшие ученые» — називають апарат «завісатором», бо перші його тестувальники «завісали» й довго виконували музичні імпровізації. Всього харківська команда везе майже 100 кг наукового реквізиту.

Кожен рік Пікнік науковий у Варшаві має особливість — завчасно оголошену тему. Цього разу це рух, яким би він не був — механічним, зміною агрегатного стану, рухом електрично заряджених частинок. Це вимагало від команд, які хотіли взяти участь у фестивалі, більше ніж за півроку підібрати експерименти й пройти тривалу процедуру відбору польською стороною. Наукові пікніки з Харкова — перший колектив з України, який спромігся вдруге поспіль представляти як свій регіон, так і країну на Пікніку науковому, — каже Тетяна Баглай, організаторка Наукових пікніків у Харкові.

За підготовкою й участю команди з Харкова можна спостерігати на спеціальній сторінці в фейсбуці.

Для довідки. «Наукові пікніки в Харкові» — найбільший фестиваль популяризації науки в Україні, що проводиться з 2013 року. Пікнік науковий в Варшаві організовують більше двадцяти років «Польське радіо» та Центр науки «Коперник».

Новини. Харків&Україна visti.news

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

bigmir)net TOP 100