Халатність, що коштує життя дітям – на Харківщині у суді ювенальні інспектори

У Харківській області оголосили підозру двом ювенальним інспекторам, поліцейські не відреагували на заяви бабусі про знущання над 3-річною онукою її ж батьками, як стало відомо Вісті Ньюс. Маленька Даша померла від побоїв вітчима. По Україні справ, де малеча опиняється в пастці батьківського тиранства, безліч. Врятувати від смерті неповнолітніх часто може вчасний візит інспектора до квартири. Відписки та байдужість дорівнюють вироку.

Єдине, що лишилося від онуки, – це голос на телефоні і кілька фото. Надія поховала 3-річну Дашу минулого вересня. Дівча замучили її ж батьки.

Трагедія сталася в Куп’янську. Бабуся разом із донькою ростили дівчинку до 3-х років. Далі на 8 місяців матір забрала дитину до вітчима в нову оселю. І 24 вересня Даші не стало. “Вдавилася яблуком” – пояснювала 30-річна жінка. Виявилося, до крововиливу в мозок побив вітчим. Надія Козирєва більше пів року намагалася забрати онуку від побоїв і знущань. Востаннє, бачила дівча за місяць до смерті, схудлою вполовину. Тоді сама повезла до лікаря, де зняли побої.

Надія Козирєва, бабуся вбитої Даші:

Ні сережечок не було, нічого – повиривано, позароще. Вушко отак праве усе фіолетове, якесь чорне, чи то бив ото так. І так, як опускаю, а в неї вся спина отак нижче копчика. Синяк на синякові все.

Жінка і до цього оббивала пороги райвідділу, центрів соцзахисту, ініціювала процес щодо позбавлення батьківських прав власної доньки. Проте на бабусю махнули рукою. Зараз матір і вітчим у СІЗО їм загрожує довічне позбавлення волі. Під нічним домашнім арештом і двоє ювеналів. Їм днями оголосили підозри у службовій недбалості. Поліцейські, переконані в прокуратурі, могли відвернути трагедію. І Даша була б жива. Вже проти батьків було розпочато слідство у нанесенні побоїв. Та один з інспекторів не виконав припис слідчого щодо перевірки заяв бабусі. Інший навіть брав участь у рейді з перевірки сімей, але…

Віта Дубовик, прес-секретар прокурора Харківської області:

У вас є не поодинокі дзвіночки про те, що скоріш за все над дитиною можуть знущатися в сім’ї. У вас вже є навіть висновок лікарів. Ми постукали у двері, ми розвернулися і пішли. Це призвело до того, що врешті-решт чергове “виховання” батька в лапках, призвело до того, що дитина померла.

У Харківській області наразі розглядається кілька справ, де ювенали чи соцпрацівники поставилися халатно до своїх обов’язків. Так до суду передали справу, в якій батько проломив череп сину, і дитина 5 днів лежала без меддопомоги вдома. А за кілька років до цього цей же 34-річний тато побив доньку до розриву внутрішніх органів. Про “методи виховання” у цьому випадку точно знали відповідні структури. Тим часом наступне засідання у справі вбивства маленької Даші відбудеться вже 10 липня. Бабуся і за 9 місяців після трагедії лишає її іграшки там, де поклала онука.

Надія Козирєва, бабуся вбитої Даші:

Якби мені помогли, Дашка була б жива. Ніхто не схотів мені помогти.

Вітчизняні психологи розробили комплексну діагностику, яка допоможе виявити рівень впливу на дитину в родині. Це своєрідний тест, щоб з’ясувати, чи б’ють або знущаються над неповнолітніми. Ним зможуть користуватися як поліцейські при контакті з “проблемними” сім’ями. Більше того пропонуватимуть правоохоронцям обов’язково залучати психологів і в судових розглядах, де порушуються права малечі чи там, де дитина опинилася в пастці домашнього насильства.

Залишити відповідь