Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Група SHKLO дасть перший великий концерт у рідному Харкові (13.04)

Група SHKLO виступала в Польщі, Німеччині, Чехії, Словаччині, Австрії, у багатьох містах України, але в рідному Харкові у неї не було жодного великого концерту. Автор текстів та фронтмен групи Богдан Шапкін упевнений, що час для цього настав: «Музика SHKLO змінилася, ми перейшли від арт-року й акустики в нову, більш яскраву, насичену сторону. Переробили аранжування наших відомих пісень, написали нові, та створили на цій основі цілісну концертну історію».

Історії про людину, сторітеллінг, Богдан називає основою музики SHKLO. У концерті в п’ятницю 13 квітня в Центрі культури Київського району (БК Зв’язку) ці історії будуть об’єднані в єдиному шоу з відеоінсталяціями, світловими ефектами, елементами вистав, у яких брали участь музиканти.
Робота в театрі сьогодні — важлива частина життя групи. Троє з квартету: Богдан Шапкін, Євген Демещенко, Ярослав Аносов самі прийшли в музику з театрального середовища, і використовують свої навички в музиці, на концертах, під час зйомки кліпів та в створенні музики для вистав. SHKLO відповідальні за музику для постановок «Cни Акіри Куросави» (Театр «Вирій»), «NAЇVE» (перформанс у Театрі для дітей та юнацтва), «Homo Soveticus» (театральна компанія «Ампулка»), зараз пишуть музичне оформлення для вистави «Та, що вмирає» (театр «Публіцист»).
«Нам три роки, — розповідає Богдан Шапкін. — Перший рік — концерти в клубах, другий рік — перші тури, кліпи. Третій рік — вистави, осмислення отриманого досвіду. І найголовніше, що ми зрозуміли — самовідчуття нас як виключно місцевої, міської, «харківської групи» зникло. Ми відчули, що виросли поза масштаби міста, та вирішили розвиватися».
Пару років тому учасники SHKLO організували фестиваль-лабораторію Baranivka Music Lab у селі Баранівка Полтавської області. Спочатку вирішили виїхати з апаратурою на тиждень, записати нову музику. В результаті вийшов фестиваль музики для музикантів — на нього приїжджали виконавці та гурти з різних міст України, Греції, Франції, Польщі.

«Це спілкування насичувало нас новими ідеями. Особисто я всього лише новачок у музиці, я рухаюся інтуїтивно, прислухаюся до людей, які знають про це більше за мене. Саме після Баранівки ми купили нові інструменти та змінили свій стиль. Так масивно ми ще не звучали. На нашому концерті в ДК Зв’язку стане зрозуміло, що я маю на увазі», — інтригує Богдан.

У розвитку головне — зберегти себе, вважає музикант. Наприклад, назву групи змінювати не потрібно. Саме слово SHKLO, незважаючи на загадковість, не має глибокої історії. «Ми просто грали разом. Я сам «бітбокшу» в Urbanistan, потім знайшов Женю, Ваню. Вже почали писати пісні, й знайшовся наш барабанщик. І коли потрібно було розвішувати афіші для першого виступу, зрозуміли, що назви немає. Сіли, перебирали слова, я раптом вимовив: «Шкло!». На ньому і зупинилися. Це просто звук, хоча потім ми дізналися, що це польською означає «скло», і що існує таке селище у Львівській області».
Зараз записи групи можна знайти у відкритому доступі на SoundCloud, кліпи «Флюгери» та «Перший погляд» — в YouTube. Але на концерті старого матеріалу буде небагато: «Ми цю музику трохи переросли, та все ж зіграємо декілька старих пісень. Проте основою буде кілька прем’єр, багато нових аранжувань. Цей концерт важливий для мене особисто — 13 квітня у моєї бабусі день народження, і вона обов’язково прийде на концерт. Бабуся завжди вважала, що заняття музикою — це серйозно. Потрібно показати, що вона підтримувала онука не даремно».
Взагалі SHKLO, хоч і має ядро фанатів, не орієнтується на цільову аудиторію. «Із ким нас тільки не порівнювали: з «ДахаБраха», «Сплін», із RHCP, а нещодавно після концерту підійшли похмурі підлітки та сказали, що ми граємо справжню музику для готів. Тож так, готи теж можуть приходити на концерт, буде прикольно».

Концерт відбудеться 13 квітня о 19:00 у Харкові, у Центрі культури Київського району (ДК Зв’язку).

Купити квиток: https://kharkov.internet-bilet.ua/SHKLO
Захід в Facebook: https://www.facebook.com/events/1623117931136467/
Сторінка SHKLO в соціальних мережах:
Facebook: https://www.facebook.com/shklomusic
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCqn3RJbVrx9CORoQLKksY_w
SoundCloud: https://soundcloud.com/shklo-music
Instagram: https://www.instagram.com/shklo_music/
Учасники групи:
Богдан Шапкін — гітара, вокал
Євген Демещенко — бас-гітара, електроніка
Іван Корольов — віолончель
Ярослав Аносов — барабани

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023