Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Господарський суд Харківської області розглядає справу між ВАТ «Завод «Електромаш» і його кредиторами

Справу між представниками ВАТ «Завод «Електромаш» і його кредиторами розглядає Господарський суд Харківської області. Йдеться про перегляд мирової угоди, підписаної ще у 2014 році. Одна зі сторін вважає документ таким, що не відповідає закону та інтересам кредитора, а інша – навпаки вважає цілком правомірною, а саме звернення позивача до суду розглядає як тиск в іншій справі.

17 грудня у Господарському суді Харківської області розглядали звернення щодо визнання недійсності мирової угоди між кредиторами та ВАТ «Завод «Електромаш». Документ був затверджений судом у 2014 році. У зв’язку з цим була припинена ліквідаційна процедура боржника, а також був затверджений обсяг боргів, черговість і розмір їхнього погашення. Один із кредиторів у 2018 році пішов до суду, аби визнати угоду недійсною. Відповідну заяву подала ФОП Татарінова, яка очолювала комітет кредиторів під час ліквідаційної процедури.

Андрій Чумаченко, адвокат позивача:

На нашу думку, встановлена невідповідність вимогам закону змісту цієї угоди та її форми. Тому ми звернулися до Господарського суду Харківської області з заявою про визнання її недійсною.

У сторони відповідача протилежна думка – вважають угоду законною. А саме звернення до суду спробою заволодіння іншим підприємством, що належить бізнесмену, який намагається стягнути мільйонний борг з товариства, яким наразі керує Татарінова. Справу щодо боргу слухають у цьому ж господарському суді. Стосовно угоди адвокати ВАТ «Завод «Електромаш» наголошують, що Татарінова таким чином намагається відмовитись від мирової угоди та змінити її умови в односторонньому порядку і за допомогою «дружнього» арбітражного керуючого створити умови для захоплення ВАТ «Завод «Електромаш».

Олена Андрійко, адвокат відповідача:

Сама ФОП Татарінова була ініціатором цієї мирової угоди. І саме вона запропонувала мирову угоду саме у тій редакції, яка і була затверджена судом. На той час ФОП Татарінова ніяким чином не зазначала, що вказані вимоги мирової угоди якимось чином зачіпають її права.

21 грудня суд заслухав пояснення сторін. Суддя дійшов висновку щодо обов’язкової участі в судовому засіданні арбітражного керуючого, який брав участь в укладанні мирової угоди. Наступний судовий розгляд перенесли на 05 лютого 2019 року.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023