Голодомор – трагедія мільйонів загиблих і народу України

25 листопада Україна вшановувала пам’ять людей, загиблих під час голодомору 32-33 років. Це найбільший в історії країни штучний голод, створений більшовиками, аби винищити український народ. За даними дослідників, голодом були заморені 7 мільйонів українців, як дізналися Вісті Ньюс. Історія замовчувала цю трагедію майже 60 років. Станом на 2011 рік Голодомор був офіційно визнаний геноцидом українського народу в 16 країнах світу. У суботу панахиди та покладання квітів відбулися в усіх регіонах країни, у цей вечір у пам’ять про вбитих людей традиційно на вікна ставлять запалені свічки.

Меморіал пам’яті Жертв Голодомору з’явився у Харкові 19 листопада 2008. Щороку в останню суботу листопада сюди приходять, аби схилити голови перед жертвами голоду 32-33 років та не дати забути історію про спробу вбивства українського народу. Зранку 25 листопада біля пам’ятного комплексу близько сотні харків’ян. Зі свічками та квітами місцева влада, громадські організації, жителі міста й області.

геноцид, Голодомор 1932-1933 рр., голодомор в Україні, голодомор геноцид, Голодомор Харків, Меморіал пам'яті Жертв Голодомору, Меморіал пам'яті жертв голодомору в Україні, Металіст 1925, новини Харкова, Петро Порошенко Президент України, скорботна хода, топ новина, Харків, Харківщина геноцид, Голодомор 1932-1933 рр., голодомор в Україні, голодомор геноцид, Голодомор Харків, Меморіал пам'яті Жертв Голодомору, Меморіал пам'яті жертв голодомору в Україні, Металіст 1925, новини Харкова, Петро Порошенко Президент України, скорботна хода, топ новина, Харків, Харківщина

Схилили голови біля постаменту Жертвам Голодомору і харківські спортсмени, гравці футбольного клубу “Металіст 1925”.
Урочисті мітинги та акції “запали свічку” пройшли цього дня у всіх містах країни. У Львові біля пам’ятника Тарасу Шевченку вшанували пам’ять жертв геноциду панахидою та хвилиною мовчання.

Димитрій, священнослужитель:
І перед нами напис із лампадок “Пам’ятаємо 1932-1933” і емблема голодомору, яка вже була написана в роки незалежної України. Це не означає, що в роки безбожного “совєтського” режиму українці не пам’ятали про той страшний геноцид, який зробила комуно-більшовицька влада на теренах центральної й східної України в 32-33 році. 

У Харкові жертв Голодоморів вшанували щорічною жалобною ходою. Від майдану Конституції колона пройшла до Молодіжного парку, де відбулася панахида, до Хреста Пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій вклали квіти.
Родина Товстошейних щороку стає частиною колони. Олена та Володимир завжди беруть із собою доньок. Приводять дітей, аби знали історію своєї сім’ї. Рід Олени з Черкащини – там у 30-ті голод виморював цілі села. Буквально кілька років тому зі спогадів селян сім’я дізналася про страшну долю одного зі своїх дідів.

Олена, Софія та Ольга Товстошейні, учасники ходи:
З села буквально за рік з 32 по 33 від голоду померли 420 чоловік. 420 чоловік! І я вам хочу сказати, що мій рід теж страшенно постраждав. Слава Богу вижили. Їли, Боже, їли траву, жолуді. Це особиста наша трагедія ще й тому, що мого прадідуня брата в сусідньому селі, я не знаю, чи можна таке казати, з’їли. Він пішов виміняти на кусок хліба хоч що-небудь, тому що в нього дружина і маленька дитина і не повернувся.

геноцид, Голодомор 1932-1933 рр., голодомор в Україні, голодомор геноцид, Голодомор Харків, Меморіал пам'яті Жертв Голодомору, Меморіал пам'яті жертв голодомору в Україні, Металіст 1925, новини Харкова, Петро Порошенко Президент України, скорботна хода, топ новина, Харків, Харківщина

Харків’яни тримають у руках жовто-блакитні прапори, перев’язані траурними стрічками. Несуть колоски пшениці та хліб, як символ того, що радянська влада навіть штучними голодоморами не зламала українців.
Сергій Баранников, учасник ходи:
Я нащадок предків, які попали під кат радянської влади. Моя прабабуся була віддана в дитячий будинок, змінена фамілія, змінена повністю її історія життя. А її дворянська родина була вся розстріляна – 13 чоловік – батьки і старші брати. Друга бабуся, її батько, мій прапрадід був розкулачений, вивезений в Сибір, звідки не повернувся.

геноцид, Голодомор 1932-1933 рр., голодомор в Україні, голодомор геноцид, Голодомор Харків, Меморіал пам'яті Жертв Голодомору, Меморіал пам'яті жертв голодомору в Україні, Металіст 1925, новини Харкова, Петро Порошенко Президент України, скорботна хода, топ новина, Харків, ХарківщинаПрезидент України Петро Порошенко поклав колоски пшениці до скульптури «Гірка пам’ять дитинства». У Національному музеї «Меморіал пам’яті жертв голодомору в Україні» він наголосив, що жоден українець не має права забувати свою історію.

 

геноцид, Голодомор 1932-1933 рр., голодомор в Україні, голодомор геноцид, Голодомор Харків, Меморіал пам'яті Жертв Голодомору, Меморіал пам'яті жертв голодомору в Україні, Металіст 1925, новини Харкова, Петро Порошенко Президент України, скорботна хода, топ новина, Харків, ХарківщинаПетро Порошенко, Президент України:
Не визнавати Голодомор так само аморально, як і заперечувати Холокост. І я думаю настав час і нам самим ухвалити закон про відповідальність за невизнання цих двох безпрецедентно жахливих трагедій.

Крім цього у всіх містах країни до акції “запали свічку” приєдналися школи та ВИШі. Жалобні заходи тривали до пізньої ночі, так у Харкові до підніжжя меморіалу приносили свічки вже затемна.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.