Гіркий вирок. Харківські терористи отримали довічне, але, скоріш за все, жодного дня у в’язниці не відсидять

Гіркий вирок. Харківські терористи отримали довічне, але скоріш за все жодного дня у в’язниці не відсидять. 3 чоловіків включили на обмін до Росії. Там їх ніхто загратовувати не зобов’язаний. Тож крапка у підриві мирної ходи в Харкові після 4,5 років судів поставлена. Але далі адвокат постраждалих анонсував позови до влади – хоче визнати включення терористів у списки на обмін незаконним.

Десяток поранених і 2 на смерть зрешечених осколками. Ще 2 людей помирають від ран у лікарні. Це 22 лютого 2015-го року – мирну ходу на честь річниці Майдану підривають терористи.

Вирок їм зачитують тільки після 4,5 років.

Олексій Шарко, суддя Фрунзенського районного суду:
Покарання за сукупністю злочинів у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією всього особистого майна.

Довічне – це максимально можливе покарання. Суд вважає, що провина терористів доведена повністю. Але не виключено, що у в’язниці жоден із трьох сидіти не буде. Чоловікам дозволяють вийти під особисте зобов’язання. Цього вимагає процедура обміну – Тетюцького, Башликова І Дворнікова вимагає на обмін Росія.

Володимир Лимар, прокурор у справі:
– Вирок діє на території України. Це вирок ім”ям України. І відбувати покарання вони повинні у вигляді позбавлення волі довічно на території України.
– У Росії вони зможуть почувати себе зовсім вільно?
– Я не маю можливості коментувати. Тому що я не розумію, як там хто буде себе почувати. Де він буде себе почувати.

Довгоочікуваний вирок стає вкрай гірким для родин. Вони з осені знали про чутки щодо обміну. Змиритися не можуть досі.

Марина Толмачова, дружина загиблого в теракті:
Считаю неприемлимым то, что люди, которые совершили убийство, убийство спланированное, при чем убийство планируемое с большим количеством людей, они вобще включены в эти списки.

Андрій Дідік, батько загиблого в теракті:
Это люди, которые не подпадают ни под какие юридические аспекты этого обмена. Они не подпадают никак. Это обычные уголовники, которые за деньги убивают людей.

Самих засуджених у залі суду немає.

Попросили про відеоконференцію з СІЗО. Свою обличчя практично не показують. Із вироком лаконічно погоджуються. На засіданні десятки активістів. У залу потрапити не змогли. На вулиці розгорнули плакат, яким дорікають Президенту за обмін.

Люди категорично виступають проти. Серед них і ті, хто дивом вижив у теракті.

Вадим Поздняков, був на ході під час теракту:
В той день я теж був біля епіцентру вибуху. Як раз біля мене проходили і Даня Дідік, і Толмачов, і Коля Мельнічук. Я просто побачив, як поруч зі мною летять уламки. Я швидко з того місця забрався. Ми там потім намагалися надати першу швидку допомогу.

Суд зобов’язав засуджених сплатити компенсації родинам жертв і поранених – це понад 3 млн грн. Адвокати наголошують, через обмін і те, що віддані в РФ платити з власної волі не будуть, це лягає на державу. А ще обіцяють: в Україні та за її межами доводити, що обмін терористів є незаконним.

Олег Головков, адвокат постраждалих:
Ми вважаємо це рішення політичним, не пов’язаним жодним чином із законом. Нагадаю про те, що жодного міжнародного договору, підписаного в Нормандському форматі в Україні немає. Ми будемо оскаржувати.

Можливою датою обміну називають 29 грудня. Його мають провести за формулою “всіх встановлених на всіх встановлених”. За поки непідтвердженими офіційно даними, йдеться про обмін 55 полонених бойовиками на 87 осіб, затребуваних Росією.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.