“Генерація UA” – результати проекту в Харкові

Соціальний будинок Харкова називають домом життя. На його базі Центр для дітей “Генерація UA” підбив підсумки масштабного соціального проекту, як стало відомо Вісті Ньюс. За 10 місяців роботи учасники мали змогу відвідати 6 програм на вибір, це і “play back” театр, журналістика та англійська, школа лідерів і хенд-мейд творчість. Чого можна досягти разом із дітьми за неповний рік, якщо вчити та вчитися з душею, дізналися наші журналісти.

Вчитися думати, виражати себе та не замикатися. “Генерація UA” у Харкові протягом 10 місяців була майданчиком для розвитку та підтримки дітей-переселенців і місцевої малечі.
Марина Сосюра, координаторка проекту “Генерація UA” у Харкові:

Это были интересные, насыщенные 10 месяцев работы, во время которой у нас было открыто много студий, таких как студия “Социальной журналистики”, “Фотошкола“, “Школа лидера”, “Хенд-мейд“, “Актерского мастерства”, у нас был детский лагерь, курсы английского языка. Много чего было за это время.

“Генерація UA” – це волонтери й однодумці, які зібралися після початку АТО, щоб допомогти в психологічній реабілітації місцевому населенню, яких безпосередньо торкнулися військові дії. Ініціативу підтримали закордонні організації, зокрема, Дитячий фонд Німеччини. У Харкові “Генерація UA” працювала на базі Соціального будинку. Схожі проекти реалізовують у Сєверодонецьку, Києві, у сірій зоні працюють мобільні бригади, які опікуються дітьми.

Ірина Чуборук, координаторка проекту “Генерація UA” в Україні:

Ми виходимо з проектом в Донецьку область, попередньо це буде місто Краматорськ. Ми розглядаємо там партнерів зараз, із ким будемо працювати зараз, і хочемо рухатися теж туди ближче до лінії розмежування.

У фіналі харківського проекту учасники показують батькам і друзям результати роботи – імпровізації акторів плей-бек театру, виступи школи лідерів, проекту англійською, яскраві стенди з поробками тощо.

Галина Ошкало, вчитель студії англійської мови:
Нравится развивать – чему-то я вас учу, а чему-то вы меня учите. Это очень интересно.

Дар’я Артеменко, вчитель студій “Hand made” та “Дозвілля з дитиною”:
Самое замечательное занятие, которое мы реализовали, – это подготовка к Новому году. Это новогодний топиарий, изготовление новогодних игрушек из природного и экологического материала. Это был самый лучший.

Акцент у кожній студії керівники робили на багатосторонній розвиток, наприклад, не просто навчити фотографувати, а зробити соціальне фото – знайти конфлікт і дати відповіді собі й глядачам, що і чому відбувається.

Карен Олександров, учень студії “Фотографії”:

Вот это была фотография в библиотеке современной, там у нас была задумка – один человек играет в компьютер и ему все равно, что другие могут читать, писать.
Один із напрямків дозволив не тільки працювати з дітьми та підлітками, а й провів місток між родинами.

Дар’я Артеменко, вчитель студій “Hand made” та “Дозвілля з дитиною”:
Эта студия предназначена для того, чтобы родители и дети могли совместно проводить время. Немножечко сдружиться и найти какой-то общий язык. Потому что у нас сейчас общество немножко тяжелое и нужно как-то с этим бороться.
Учасниками проекту “Генерація UA” у Харкові стали більше сотні людей. Уразі, якщо програма отримає продовження, усі випускники студій, із посмішкою говорять, що не проти повторити досвід і знову ходити на заняття. Тож учасників мінімум може бути вдвічі більше.

Залишити відповідь