Гараж ідей проти коронавірусу – харківські інженери відкрили сайт із корисними кресленнями

Гараж ідей проти коронавірусу. У Харкові інженери та дизайнери створили сайт, де вчать усіх охочих виготовляти окуляри, шоломи для дихання та застібки для масок. Креслення відкриті для медиків і тих, хто хоче їм допомогти. Так, вартісний апарат із подачею кисню у виконанні майстрів став мінімум у десять разів дешевше, адже збирають його з того, що є під рукою.

Фільтр для пилососу, плівка, будівельна стрічка та ще кілька деталей – і в умілих руках із цього вийде медична маска з подачею кисню.

Получается заготовка будущей маски.

Дмитро Мельников, резидент ГАРАЖ ХАБ:
Наша система здравоохоронна не зможе закупити їх для кожного працівника, тому ми розробили свій більш бюджетний варіант.

Якщо ми його ввімкнемо, то одразу почне очищатися. У такій масці можна комфортно працювати. Можна працювати з вдягненими окулярами, з бородою, будь-як.

Навчають зробити таку інженери харківського Гараж хабу. Креслення викладають на YakToday. Сайт створили 10 майстрів, які моніторять мережу та адаптують проєкти для українських волонтерів, що хочуть допомогти медикам.

Роман Видро, співзасновник платформи ГАРАЖ ХАБ:
У інших країнах, зокрема в Італії, де зараз гаряче, там через те, що економічні ланцюги не працювали правильно, ми помітили, що такі ж аматори як і ми, інженери та мейкери вони почали доповнювати цей дефіцит. Вони почали на своїх 3D принтерах і домашньому обладнанні робити. Ми можемо зробити платформу українською мовою, в якій буде в мм, а не в дюймах з постачанням на українських постачальників, а не на Амазон інструкції того, як робити речі, які дійсно потрібні лікарям.

Вже зараз у гаражі на 3D принтерах друкують і деталі медпристроям, і вчать, як захистити себе буквально підручними матеріалами.

Денис Василенко, резидент ГАРАЖ ХАБ:
Касиру може підійти, якщо не видають на роботі. То зробити самому було б дуже корисно. Вона свою справу робить у комплекті з маскою або респіратором.

Інженери зіштовхнулись із тим, що українським медикам часто потрібні найпростіші речі. І якщо апарат штучного дихання, вони поки створити не можуть, то беруть на себе план Б. Вже вчать інших, чим можна допомогти, якщо хвороба набере обертів і швидко треба буде оснащати лікарні.

Ми не хочемо, щоб люди, які сидять вдома, щоб вони залишалися поза цього контексту. Вони також можуть щось корисне робити. Тому ми пропонуємо робити такі прості речі. Але в нас будуть і, можна сказати, такі більш технологічні. Ось, наприклад, той самий кисневий концентратор.

Усі креслення гаражівців прості та дешевші за аналоги, працюють на відмінно. Їх днями тестуватимуть з медиками. А далі до виготовлення масок, застібок, щитків запрошують усіх: від самоучок до заводів.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.