Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Екс-боєць ЗСУ створює мініатюрні моделі війни – історія відображена в кількох сантиметрах

Стелу у луганському Щасті впізнають мільйони людей. Харківський моделіст створює мініатюрні копії посіченого снарядами знаку, як стало відомо Вісті Ньюс.

Роман Терещук, моделіст:

Вот собственно, над этой стеллой на данном этапе я и работаю. Надо подкрасить, немножко дозолотить этот шарик.

Копії Щастя роздав вже десятку людей. Зараз мініатюру робить для херсонської волонтерки, яка допомагала бійцям на Луганщині. Днями передав стелу айдарівцю, що звільняв місто від проросійських бойовиків.

Микола Маслій, боєць батальйону “Айдар”:

На самом деле, все переворачивается. Помнится утро после освобождения, когда люди выходили и вернули назад мир в украинский город. Много похоронили побратимов в городе Счастье. В 15-том году, когда пошли массовые обстрелы, практически 24 часа в сутки, когда работали Грады по мирным домам и конкретно по нашим позициям.

Роман Терещук захопився моделістикою 8 років тому. Історик за фахом почав збирати епізоди військових конфліктів. Тепер на полицях і Друга світова, і події в Північній Ірландії, спроба перевороту в Казахстані. У 2014 році з’явилася перша фігура, присвячена Україні.

Роман Терещук, моделіст:

Флаг, как говорится, хотел подчеркнуть участие наших земляков в том событии. Вот такой щит импровизированный из дорожного знака.

Ще у 2011 році Роман пішов на контракт у ЗСУ. Коли почалася війна на Донбасі, був у посиленні кордону на межі з РФ. У вільний час, навіть будучі військовим, брав до рук фарбу та фігурки. Тодішнє хвилювання теж стало мініатюрою, це аеродром Бельбек і вчинок Мамчура.

Роман Терещук, моделіст:

Хотелось какую-то дань уважения отдать участникам тех событий, увековечить это в такой небольшой миниатюре. Я сам тогда служил в зенитном полку в Харькове. И мы все следили за этими событиями из телевизора, понимали, что это в любой момент может произойти с нами.

Скільки мініатюр вже створив, моделіст точно сказати не може. Їх робить на замовлення або дарує. Фігурки опиняються у ветеранських кафе, майстер дарував їх грузинським добровольцям. Особливо довго працював над маленькою композицією “Зустріч солдата”, її подарував родині бійця. Собі ж моделіст лишив сатиричну мініатюру з “диванним бійцем”.

Роман Терещук, моделіст:

Образец любителя судить об Украине по российским новостям. Вот вы видите главного рассказывателя об Украине, он видит лицо с надписью “у хохлов что-то происходит”. Иногда у меня есть желание добавить сюда вазочку с гвоздичками, но главный атрибут – пульт от телевизора и водочка “Путинка”.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023