Доля дала Долі. В Екопарку народився тапір – дитинча з’явилося в Україні вперше за 20 років

У Харкові в Екопарку народилося дитинча тапіра. Для зоопарків України це надзвичайна подія – маля з’явилося на світ уперше за 20 років. Цей вид тварин, на жаль, відносять до таких, що знаходяться під загрозою зникнення. Тому новонароджену чекали ніби диво і назвали Долею або Долі.

Ледь не мурчить і підставляє рожевий живіт. Маленький тапір – диво для України. За 20 років дитинча народилося вперше. Тож до дівчинки у харківському Екопарку прикута увага всіх співробітників.

Світлана Вишневецька, наглядає за тапірами:

Переживали, потому что знали, что это единственный ребенок на Украине. Потому что пара есть только у нас. И этого ребенка ждали все. Наконец-то, 1-го октября наша лялечка появилась на свет. Имя придумали сразу? Это сразу вот да – настоящая доля. И назвали ее Доллі.

Батьки Долі – Далма і Пінто – родом із Угорщини та Італії. Мама оселилася в Харкові з 2017 року, а тато прибув півтора року тому з Миколаївського зоопарку. Кохання, жартують наглядачі, розгорілося ледь не відразу, і за 13 місяців народилося маля. У тапірів завжди лиш 1 малюк.

Моя бусинка! Она у нас с первого дня – вип-персона. А сейчас тем более. Она знает, что она у нас умничка. И любой каприз исполняется.

Тапіри мешканці Центральної, Південної Америки і Південно-Східної Азії. Зараз їх вид під загрозою зникнення. Еволюційно ці тварини ближче до коней, але зовні схожі на поросят. Малята навіть смужки мають як у диких кабанів.

Світлана Вишневецька, наглядає за тапірами:

С 8 месяцев у нее начнет меняться камуфляжка. Камуфляжка – это чтобы ее сразу не нашли, не сразу поймали. Доли подросла – уже киллограмчик набрали

Перші місяці мама з малям будуть на спецдієті: крупа, багато зелені і солодких фруктів. Особливий смаколик – печиво з горіхами. За 20 днів життя Долі до своїх перших 6,5 кіло вже наїла цілий кілограм на молоці і фруктах. Дорослий тапір важить до 3 сотень кіло. Сумувати наглядачам обидві дівчинки вже не дають – як не масаж, то басейн і перегони вольєром.

Світлана Вишневецька, наглядає за тапірами:

Вечером, конечно, у нас начинаются карусели. Мамочка, если первые дни она занималась только ребенком, то сейчас она может и сено разбросать. Она еду подъедает и если ей скучно, может тазик перевернуть. Девочка развлекается

Зараз Долі на карантині, з вольєра і від мами тварину не відпускають. Тож побачать її відвідувачі не раніше весни.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.