День Соборності, 22 січня: як Україна відзначила свято

День Соборності України — 22 січня в багатьох містах країни утворюють ланцюги єдності на честь з’єднання країни. Історія цієї дати — це 1919 рік, саме тоді була проголошений акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Як відзначають цей день у різних частинах сучасної України дізналися Вісті Ньюс.


У Львові давня традиція, 22 січня приносити квіти та правити молебен на Личаківському кладовищі. Саме тут є могили воїнів УПА, Держсекретаря військових справ ЗУНР, коменданта Січових Стрільців, одного з засновників «Пласт», Президента Національної Ради ЗУНР.
У Харкові місцем зустрічі патріотичної громади традиційно стає Сад Шевченка, до Кобзаря покладають квіти й тут же гуртуються в ланцюг єдності. Окрім того до Дня Соборності харків’янам нагадали про історію боротьби українського народу. Грушевський, Винниченко, Петлюра, Скоропадський, Петрушевич — у Харківському історичному музеї згадали тих, хто власною кров’ю виборював незалежність. Відвідувачі експозиції можуть побачити, який шлях Україна пройшла від ідеї автономії до повної незалежності. Тут і проголошення Української народної республіки, і історія становлення війська українського і, звісно ж, акт злуки.
Валентина Казус, завідувачка відділу Харківського історичного музею:
Ця виставка не до Дня, в принципі, Соборності. А до дня оголошення Четвертого Універсалу, 22 січня 1918 року, коли Україна була оголошена незалежною і самостійною і перестала вимагати для себе автономії. Ця виставка просто данина тим, хто захищав Україну зі зброєю у руках. Дуже важкі були битви, наскільки ви знаєте, і ненасильницьким шляхом: це і наші дипломати, це і наші освітяни, це і наш уряд в екзилі і данина їх просто боротьбі за незалежність України на протязі 100 років.
За задумом організаторів історичного проекту, виставка «100 років боротьби. Українська революція. 1917-1921» дає можливість провести паралель між боротьбою тоді й сьогоденням. Розробили та створили проект у Київському інституті національної пам’яті. Саме звідти він і приїхав до Харкова. Цікаво, що при підготовці автори використали майже 300 унікальних документів і фото. Виставка вже викликала зацікавлення городян, і на прохання відвідувачів її подовжили, експозиція буде відкритою протягом тижня.

З Днем Соборності українців привітав і Президент.
Петро Порошенко, Президент України:
Нам конче необхідно проаналізувати і врахувати повчальний історичний досвід та уроки української революції минулого століття. Для чого це потрібно? А для того, щоб захистити і відстояти суверенітет, територіальну цілісність і незалежність нашої держави. Бо для того, щоб відстояти незалежність тоді, українцям тієї доби, українцям забракло єдності.
А в Ужгороді другий рік поспіль 22 січня з’єднують береги річки. Хода містян пронесла 100-метровий прапор від набережної Незалежності до пам’ятника Герою України Августину Волошину, далі стяг розгорнули на пішохідному мості через річку Уж.

Новини. Харків&Україна visti.news

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

bigmir)net TOP 100