Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

День селфі у Харківському літературному музею

Давно мріяли про селфі з Моною Лізою? 17 січня – ідеальний для цього час. Адже в середу всесвітній день селфі у музеях, як дізналися Вісті Ньюс. У рамках акції відвідувачі культурних та історичних центрів можуть не боячись сфотографуватися з музейними експонатами. Жодне правило поведінки закладу при цьому не буде порушеним. До України акція прийшла у 2014-му. Та з кожним роком кількість музеїв-учасників збільшується. У 2018 число зросло на кілька сотень. І сьогодні наші журналісти вирішили завітати до Харківського літературного музею. Аби подивитися, з ким або з чим фотографуються його відвідувачі.

Волонтерка Ольга Різніченко у повсякденному житті  робить селфі не так часто, можливість сфотографуватися з Григорієм Савичем Сковородою втрачати не стала. Піддалася модному віянню як раз до #selfiemuseumday. Сміється, тепер схожа на своїх студентів, для яких селфі – звичайна справа.

Волонтерка часто буває на передовій. Говорить, кожна зустріч із хлопцями лишає по собі незабутні враження. І днями пам’ятний альбом жінки поповнили ще й різдвяні світлини з АТО – їздила до військових із вертепом. В її альбомі вже сотні фото зі сходу країни. І кожне з них це – пам’ять.
Ольга Різніченко, волонтерка:
Селфі постійно. Та ви що, особливо.. ну вони ж всі такі красуні молоді студентки і звісно, що одразу після вистави, ось там були окремо чортики, окремо ангели, окремо дух різдва. Все це. Вертеп складався там 20 дівчат і 10 хлопчиків. І ясно, що всі ці військові, тільки закінчилася вистава, щоб скоріше-скоріше до дівчат і щоб з ними зробити селфі.

Ольга Різніченко, волонтерка:
Я, наприклад, запам’ятовую через фотки, коли я, наприклад, дуже характерне бачу обличчя, мені хочеться там підбігти і сфотографувати людину. Особливо мені цікаво потім от обличчя зараз військових і ось з доби, наприклад, Української народної республіки, та порівнюєш фотографії і бачиш: ух ти!..Типаж. Один і той же, ось такий козацький типаж. Як нас не виморювали голодом, як не знищували всіма репресіями, а типаж все рівно такий антропологічний, він залишається. І це мені дуже цікаво.
До Харківського літературного музею акція робити фото на тлі експонатів прийшла ще три роки тому. Радіють за відвідувачів, яким хоча б один раз на рік можна зробити в музеї заборонене.
Тетяна Пилипчук, співробітниця Харківського літературного музею:
От ви приходите до музею. І одразу що? Два таких основних табу – руками не чіпати і не фотографувати. Зрозуміло, що в суспільстві, яке по суті сьогодні живе в дусі культури участі, коли людина хоче бути не тільки спостерігачем, але і людина хоче бути діячем, коли людина хоче сама брати активну участь в тому, що відбувається, в житті, в тому числі і в музеї там, де руками не чіпати і не фотографувати. Музеї мають перебудувати трішечки свою діяльність. І селфі в музеї – чудова можливість сфотографуватися з улюбленим експонатом, запам’ятати цей момент.

Вперше акція селфі в музеї відбулася в січні 2014. Тоді її ініціатором виступила координаторка культурних заходів Великобританії Мар Діксон. Мета проекту – популяризація музеїв серед молоді. За умовами акції, учасники мають сфотографуватися з експонатом та викласти його до соцмереж із хештегом #MuseumSelfie. Деякі зі світових музеїв навіть роздаватимуть призи за кращу світлину. Співробітники деяких культурних центрів навіть розробили звід правил: фотографуватися при гарному освітленні, пробувати скопіювати позу музейного експоната, не забувати про безпеку під час фото на сходах, не заважати іншим відвідувачам фотографуватися.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023