Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

День мінної небезпеки: життя мільйонів людей під загрозою

Київ (МКЧХ). В Україні лише минулого року від мін постраждали понад 100 цивільних осіб. Міни знаходяться у безпосередній близькості від пунктів пропуску на сході України, які щодня перетинають 30-40 тисяч людей. Сьогодні світ відзначає Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та сприяння протимінній діяльності.

МКЧХ та інші міжнародні й національні організації та установи працюють над запобіганням загрозі мін для життя людей, а також над її попередженням. Їх головне завдання полягає в нагадуванні людям, що міни та інші вибухонебезпечні предмети не обирають своїх жертв.

Східна Україна є однією з найбільш замінованих територій у світі. Наявність мін і вибухонебезпечних предметів у цьому регіоні загрожує життям мільйонів цивільних осіб і шкодить їхньому повсякденному життю, переміщенню між селами та містами, заготівлі дров, сільськогосподарській праці, роблячи небезпечним навіть звичайне перебування за межами будинку, – говорить Флоранс Жиллєтт, глава делегації МКЧХ в Україні.

Прагнучи зменшити рівень загрози та кількість інцидентів, пов’язаних з мінами та вибухонебезпечними предметами, МКЧХ проводить життєво важливі навчальні заходи, а також надає аптечки й засоби маркування структурам, відповідальним за розмінування. Він також надає підтримку органам влади в розробці нормативно-правової бази з питань мінної небезпеки, у тому числі в реалізації законодавства та вимог щодо протимінної діяльності.

Запобігання жертвам серед цивільного населення та негативним наслідкам мін і вибухонебезпечних предметів по обидві сторони лінії зіткнення – це не лише юридичне зобов’язання та гуманітарне завдання зацікавлених організацій та установ, але й спільна першочергова задача, – пояснює Флоранс Жиллєтт.

Особливу увагу МКЧХ приділяє дітям, оскільки їхня цікавість, на жаль, підвищує для них ризик стати жертвами вибухонебезпечних предметів. У 2018 році близько 12 тисяч дітей з населених пунктів по обидві сторони лінії зіткнення дізналися про небезпеку мін і вибухонебезпечних предметів та правила безпечної поведінки, відвідавши тематичні театральні вистави.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста організовує заходи в Донецьку, Луганську, Маріуполі, Слов’янську та Сєвєродонецьку задля підвищення рівня обізнаності щодо ризиків мін і вибухонебезпечних предметів та зменшення ризиків через популяризацію безпечної поведінки в населених пунктах, яким загрожує ризик вибухонебезпечних предметів та інших видів зброї.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023