Декларації з сімейними лікарями – як в Харківській області триває медреформа

25 тисяч харків’ян і жителів області вже підписали декларації з сімейним лікарем, як стало відомо Вісті Ньюс. Нагадаємо, у ході реформування заклади первинної меддопомоги, в яких працюють сімейні лікарі, підписують контракт з Національною службою здоров’я, а пацієнти — декларацію з лікарями, яких обрали. Платити за обслуговування пацієнтів буде держава, а не хворий, як це відбувається зараз. У поточному році середня виплата на первинній ланці складе близько 370 грн на одного пацієнта, у 2019 – 450 грн. Тобто річний дохід одного лікаря у 2018 складе від 740 000 грн до 1 000 000 грн. У цей бюджет входять оренда кабінету, оплата роботи лікаря, медсестри або фельдшера, прості витратні матеріали та часткове покриття аналізів. Близько половини цих коштів – це: видатки практики, все інше – зарплата працівників. Нагадаємо, декларація підписується безстроково, її не потрібно буде перепідписувати щороку, а уразі, якщо ви вирішите підписати угоду з іншим лікарем, ви зможете розірвати попередню у будь-який час.

У Харківській області декларації з сімейним лікарем вже підписали 24 354 людини. Це дані станом на 6-те квітня. І в перший робочий день після Великодніх свят, до кабінету реєстрації в Харківській міській поліклініці № 18 черга.

Світлана харків’янка, обрала сімейного лікаря:

Записалась уже к своему участковому врачу, потому как она меня устраивает. Это врач Малина, она мне нравится, и других я не знаю. Опасаюсь, что порядка не будет, как раньше был.

Свого дільничного лікаря вже перевів у статус “сімейного” харків’янин Вет Ло. Уваги до пацієнтів буде відтепер більше.

Вет Ло харків’янин, обрав сімейного лікаря:

Семейный врач привязан к пациентам, значит он должен работать лучше. Больше заинтересованности.

Щоправда, і за тиждень із початку підписання договорів із сімейними лікарями не всі довіряють нововведенню. Валерій категорично проти реформи, хоча простоює під дверима лікаря відповідно до старої живої черги.

Валерій Кобзар, не буде обирати сімейного лікаря:

– Не выбирал. И выбирать пока в ближайшее время не собираюсь, потому что считаю, что это все профанация – этот семейный врач. И вот стою к терапевту, у нее рабочее время с 12 часов, до сих пор не могу попасть.
– Очередь.

Подружжя Любов і Сергій і хотіли б обрати сімейного лікаря, але не мають де ознайомитися з біографіями медиків. А брати того, кого дають – не хочуть.

Любов і Сергій, харків’яни, не обрали сімейного лікаря:

Просто приходишь к врачу, и тебе тупо говорят, возьми бумаги вот эти и иду к этому. Потому что другого нет. Получается, чисто ставят тебя перед фактом. А это говорит о том, что это чистая отбываловка.

Більш позитивно реформу сприймає молодь. Переконані, гірше бути не може.

Ганна Квасова, харків’янка, не обрала сімейного лікаря:

В процессе выбирания, врачей очень много. Определиться надо. Я надеюсь на лучшую реформу. Надеюсь, что система оправдает себя новая.

Денис харків’янин, обрав сімейного лікаря:

Старая система не работает. Она уже показала. что совсем не работает – от нее одни проблемы. Это все юридически устроено сложно. Любым социальным слоям – пенсионерам, молодежи – получить качественное обслуживание сложно внутри городских поликлиник, больниц.

В обласному департаменті охорони здоров’я інформують, усі питання щодо нового формату роботи можна поставити телефоном.

Галина Сіроштан, в.о. начальника Управління охорони здоров’я ХОДА:

У нас організована гаряча лінія в Упралінні охорони здоров’я. За перший тиждень гарячої лінії було 61 звернення як мешканців Харкова, так і районів області щодо організації заповнень декларацій і організації роботи закладів охорони здоров’я.

У Харківському регіоні в системі eHealth зареєстровані 73 медзаклади. Декларації можна підписати з 1376 лікарями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *