Через 3 роки в Харкові онкологічних хворих лікуватимуть у новому центрі

У зоні ризику захворіти на рак кожен третій чоловік і кожна п’ята жінка. Це дані Харківського обласного центру здоров’я. Зараз же в регіоні перебувають на обліку більше 70 тисяч онкохворих, як з’ясували Вісті Ньюс.
Шлях до лікування для всіх них починався з Померок, саме тут розташований Обласний центр онкології. У його структурі консультативна поліклініка та відділення стаціонару. Частина будівель, зокрема, хірургічні корпуси збудовані ще в 1936 році. Стан медичного закладу проблемний, із цим погоджуються і персонал, і пацієнти. При тому що тут працюють хірурги, які проводять унікальні для України операції.
9-го лютого медустанові передали нове устаткування – апарат штучної вентиляції легенів, хірургічну лампу та декілька аналізаторів. Техніка придбана коштом обласного бюджету та меценатів. Але це, на думку губернаторки Харківщини, глобальні питання не вирішить.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації:
Умови і для пацієнтів, і для лікарів вкрай жахливі. Десятиріччями не приділялося уваги, не надавалося фінансування, необхідного фінансування задля того, щоб підтримувати в належному стані будівлю, і тим самим гарні умови для того, щоб в них одужували наші земляки.

Саме тому Юлія Світлична анонсувала будівництво нового сучасного онкологічного центру, що прийматиме пацієнтів з усієї області. Перше завдання для проектувальників, визначити місце розташування майбутнього комплексу.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації:

Я впевнена, що цей онкологічний комплекс потрібно будувати разом із багатопрофільною установою для того, щоб зміцнювати лікування суміжних паталогій: це і кардіологія, гастроентерологія і інші захворювання. Будемо розробляти проект, у найкоротші строки.
Вже на етапі ідеї губернатор назвала орієнтовні дати будівництва проекту. Перший рік – це розробка документації та юридичні затвердження майбутніх робіт. Наступні півтора-два роки – це вже етап будівництва. Тобто Харківщина може отримати новий медзаклад за 3 роки.
Але це не значить, що до появи медзакладу пацієнти та старий Обласний центр онкології лишаться без підтримки. У планах області передати онкологам сучасний рентген-апарат та закласти фінансування для придбання іншого необхідного обладнання, також поточні ремонти 80-річних будівель.
Зараз у Померках працює стаціонар майже на 500 ліжок. За останній рік тут пройшли лікування 18 тисяч пацієнтів, онкологи провели 4000 операцій, а 71 тисяча людей отримала консультації.
Денис Скорий, гендиректор Обласного центру онкології:

Мы предлагаем тот уровень оказания медицинской помощи, диагностики, скрининга онкологических пациентов. И самое главное для профилактики – снизить показания заболеваемости и улучшить показатели результатов лечения онкологических пациентов.

На жаль, за даними медиків, рівень захворюваності на онкологію щороку збільшується. Зараз показник становить 340,5 на 100 тис. населення. Щорічно кількість зареєстрованих хворих у середньому збільшується на 2,5 тисячі осіб. Тому потреба в сучасному та кваліфікованому лікуванні нагальна.

 

Залишити відповідь