Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Бюджет на охорону здоров’я має бути більшим – Юлія Тимошенко

У Києві відбувся Національний медичний форум «Якісна та доступна медицина». Про тенденції розвитку галузі, та необхідні зміни, далі у відео.

Збільшення бюджету медичної галузі, запровадження медстрахування і спеціальних програм за окремими захворюваннями – це ключові структурні елементи концепції системи охорони здоров’я.
Про це заявила кандидат у Президенти України Юлія Тимошенко під час Національного медичного форуму «Якісна та доступна медицина», який відбувся у Києві.

Обговорюючи концепцію системи охорони здоров’я разом з учасниками форуму, вона назвала ключові її структурні елементи. Так, потрібно суттєво збільшити видатки з бюджету на охорону здоров’я.

В розвинутих країнах приблизно 10-12% ВВП держава фінансує, навіть до 15%. У нас 3%, ви відчуваєте різницю, це означає що в бюджетній політиці охорона здоров’я стоїть на останньому місці. Її практично там вже не залишається.

На переконання політика, видатки з бюджету мають бути не нижче, ніж 6% ВВП. Також, за словами Тимошенко, потрібно запровадити медичне страхування.

Друге – це обов’язкове медичне страхування. Роботодавці, пацієнти працюючі – вони можуть додати до цього ще один бюджет. Це важливо. І третя складова – це спеціальні програми з бюджету. Які можуть бути для туберкульозних хворих, для онкохворих, для діабетиків і так далі. В тому числі визначати це мусить медична спільнота – які програми з державного бюджету. І доповнення до цього – це добровільне медичне страхування.

На думку народного депутата, побудова такої моделі допоможе щонайменше втричі збільшити бюджет, що йтиме на охорону здоров’я.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023