Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Блокування транспортних засобів – коментар адвоката

20.12.2018 року Міністерством внутрішніх справ України було видано Наказ №1040 «Про затвердження Змін до Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі», який зареєстрований за N 43/33014 від 15.01.2019 року.

Згідно даного Наказу працівники поліції мають право блокувати або доставляти транспортні засоби на майданчик тимчасового зберігання транспортних засобів за порушення правил паркування та створення перешкод дорожньому руху, за що передбачена адміністративна відповідальність.
Блокування транспортних засобів - коментар адвокатаНа даний час, коли у великих містах України дуже багато транспортних засобів, а спеціалізованих паркувальних місць небагато, а в деяких містах взагалі відсутні, то водіям приходиться залишати свої транспортні засоби в непристосованих для цього місцях: на проїжджій частині, на узбіччі, на пішохідних доріжках, що в подальшому утворюють так звані «пробки», затори на проїжджій частині, затрудняє пересування пішоходів, що ускладнює робочий ритм життя українця.

Ураховуючи ці доводи, на погляд звичайного користувача транспортним засобом, хочеться зазначати, якщо у разі введення та практичного застосування засобів блокування автомобіля за допомогою технічних засобів або евакуювання автомобіля до майданчика тимчасового вилучення транспортних засобів можливо уникнути такої кількості пробок та заторів у містах України.

В Європейських країнах ця практика застосування блокування та евакуювання транспортних засобів дуже розвинута. А в час Євроінтеграції нашої країни це невеликий крок в тому числі.

З юридичної точки зору можливо зазначати, що блокування та евакуювання транспортних засобів повинно проводитись, як крайній захід для притягнення до адміністративної відповідальності, але ні в якому разі як метод збагачення з урахуванням евакуювання, знаходження та зберігання транспортних засобів на майданчику. Як показує практика в нашій країни з моменту вилучення транспортного засобу розпочинаються «торги» з правоохоронними органами, що в подальшому призводить до зниження авторитету поліції в очах звичайних користувачів автомобілів.

Адвокат Стеценко Андрій

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023