Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Безпека на складах у Балаклії

Ічнівські склади – це вже 5 український військовий об’єкт, на якому стається надзвичайна подія та лунають вибухи, як стало відомо Вісті Ньюс. І одразу двічі пожежа з детонацією боєприпасів відбувалася на Харківщині в Балаклії. Як зараз охороняють тамтешню територію, і чи відчувають себе в безпеці мешканці, дізналися наші журналісти.

Березень 2017 року та травень 2018-го. Двічі вибухи лунали на складах у Балаклії. Територію 65-го арсеналу розміновують і досі. Те, що поза нею вибухотехніки визнали безпечним після розмінування. Півтора року тому цей обрій був затягнутий димом від детонуючих снарядів, зараз межі контролюють патрулі.  Після звістки про вибухи в Ічні охорону посилюють.

Олександр Мирун, заступник начальника військової частини з морально-психологічного забезпечення:
Арсенал постійно перебуває в посиленому режимі з охорони.  У нас з’явилися засоби РЕБ – радіоелектронної боротьби – для боротьби з безпілотними літальними апаратами.

Зранку вівторка з військової частини у Балаклії до Ічні відправляють спецтехніку, перед виїздом розвантажують протипожежний танк. Але тільки коли вибухи на тамтешніх складах вщухнуть, броньована машина приступить до ліквідації наслідків лиха.
Від Харківщини до Чернігівської області спрямували 2 екіпажі, їхні фахівці брали участь у гасінні двох пожеж на складах у Балаклії.

Олександр Миру, заступник начальника військової частини з морально-психологічного забезпечення:

Специфічна техніка, яка застосовується для гасіння пожеж на таких вибухонебезпечних об’єктах, вона сконцентрована по всій території України, тому де є можливість, приймається рішення для того, щоб надати допомогу іменно зараз Ічнянському арсеналу в гасінні та ліквідації надзвичайної ситуації.   У кількості однієї одиниці, тому що також залишається спекотна погода – своя техніка повинна бути.

Мешканці мікрорайону Нафтовиків, одного з найближчих до території арсеналу і досі пам’ятають, як рятувалися вночі 23-го березня. Родина Кулік не виключає, що піде судитися з Міноборони, щоб компенсувати моральні збитки.

Людмила та Альона, мешканки будинку, який зруйнувало вибухами:

– А за моральный ущерб? Как нас в 3 часа ночи волной выносило, детей я хватала, и не знали, куда лететь.
– В пижаме, бежали голые.
– А мимо осколки пролетали, не знаю, как мы спаслись.

Двох доньок, найменшій тоді було 9 місяців, рятували, не чекаючи початку загальної евакуації. Між ними та місцями вибуху менше кілометру.

 Альона, мешканка будинку, який зруйнувало вибухами:

Не было никаких автобусов, почти все сами, как могли. Таксисты по 3 тысячи брали, чтобы вывести только за город.

Людмила Кулік мешканка будинку, який зруйнувало вибухами:

Наш балкон вот это, и вся волна шла прямо на наш балкон.

Нині зруйновану інфраструктуру в Балаклії відновили 100%, а постраждалим родинам вже виплачена вся запланована матеріальна допомога. Державі перші балаклійські вибухи обійшлися в сотні мільйонів гривень.

Степан Масельський, голова Балаклійської РДА:

З державного бюджету було виділено 145 млн грн і з обласного майже 50. З них 36 млн пішло безпосередньо на матеріальну допомогу мешканцям. 13 млн пішло на відновлення інфраструктури: школи, будівлі, індивідуальне опалення. І порядка 10 млн – це були районний і міський бюджет.

Району, щоб повернутися до нормального життя, знадобилося більше півроку. Вщент було зруйновано 4 будинки. Тож як це, пережити вибухи по-сусідству, у Балаклії добре розуміють, тому вже збирають гуманітарну допомогу для Ічні. Поки це продукти харчування, далі за потреби відправлятимуть будматеріали.

Степан Масельський, голова Балаклійської РДА СКОРОТИТИ:

Ми знаходилися в кращий ситуації, тому що попереду в нас було літо, а зараз у них попереду зима.

Містяни ж після вибухів у Калинівці, а тепер в Ічні, ще більше бояться складів по-сусідству. Адже винних у вибухах на жодному об’єкті так і не назвали.

Альона, мешканка будинку, який зруйнувало вибухами:

Все боятся, что опять будет взрываться, все думают, что повторится, потому что никто не наказан. Кто что хочет, то и делает.

До слова, нещодавно суд відновив на посаді начальника 65-го арсеналу, відповідального за зберігання боєприпасів на балаклійському арсеналі. Його звільнили після надзвичайної події у березні. Суд визнав, що до вибухів призвели не дії підполковника, а відсутність заходів з забезпечення безпеки на арсеналі з боку посадових осіб військової частини та генштабу ЗСУ.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023