Безпечні вибори – у Харкові поліція готова до всіх форс-мажорів на дільницях

Напад на виборчу дільницю, вибухівка поруч із місцем голосування чи сварка родини на політичному підґрунті. У Харкові поліцейські та курсанти Університету внутрішніх справ тренувалися рятувати людей і бюлетені у випадку форс-мажорів. Волевиявлення в області 31-го березня будуть охороняти близько 19 тисяч правоохоронців і приданих сил. Зараз усі вони проходять злагодження, щоб не допустити провокацій, а уразі злочинів вчасно відреагувати.

учения, выборы2019, новости ХарьковаМирна акція в мить перетворюється на штурм окружної виборчої комісії. У натовпі відбуваються провокації  вибухають петарди, з’являються підбурювачі в балаклавах. Десятки людей кидаються до паркану, де розташована ОВК. Прорватися через паркан не дає поліція. Підключається КОРД. Поки натовп відтісняють, із будівлі в безпеку евакуюють людей і бюлетені.

Проводиться евакуація голови та працівників ОВК разом із бюлетенями. Працівник поліції відповідно до Скандинавської моделі шикуються за транспортом.

У Харкові показали, як будуть діяти правоохоронці у випадку загрози штурму окружної виборчої комісії. Участь у навчаннях взяли діючі правоохоронці та курсанти. Поки одні грають нападників і дивляться на ситуацію з натовпу, інші вчаться протидіяти масовим заворушенням.

 Дмитро Снежкін, курсант, відтісняв натовп:

Мене готували до цього не один день. До нас приїжджали спеціалісти з ТОРу, це підрозділ поліції. Найбільша складність — це було звикнути до натовпу.

Працюють правоохоронці відповідно до Скандинавської моделі. Тобто паралельно з відтисненням натовпу перемовники закликають людей зупинитися, випадкових учасників намагаються відвести вбік. А вже в безпечній зоні активних порушників затримують і відправляють у відділки.

Валерій Сокуренко, ректор ХНУВС:

Той час, що будували паркани працівники Беркуту, він пройшов. Ви не побачили тих парканів, ви побачили дії. Немає пунктів фільтраційних, куди збирали всіх до єдиного затриманих. Це гуманізація.

На плацу Харківського університету внутрішніх справ моделюють кілька можливих ситуацій, усі пов’язані з майбутніми президентськими виборами. Найбільш серйозна  атака на ОВК. І хоча за досвідом попередніх виборів у ТОПі порушень тільки підкупи, локальні конфлікти виборців і зіпсовані бюлетені. На навчаннях вчаться навіть знешкоджувати бомби з-під виборчих дільниць. Тут до тренінгу залучають вибухотехніків.

У Харківській області запланована робота 14 ОВК. Після остаточного затвердження списку, правоохоронці опрацюють кожен об’єкт, щоб знати як діяти саме на ньому.

Олег Бех, начальник поліції Харківської області:

Я розраховую, що кількість працівників не менше 18-19 тисяч буде забезпечувати охорону громадського порядку під час голосування. Це ще без резерву  працівників, які будуть виїжджати на виконання окремих завдань.

Тренування охопили 20 легенд: від виклику патрульних на сімейну сварку через політику до угону автівки з бюлетенями.

Залишити відповідь