“Антикорупційна рада” та “Громадський контроль” на Харківщині борються з наркотиками

У Харкові громадські активісти вирішили боротися з точками продажу наркотиків. Представники ГО “Антикорупційна рада” і “Громадський контроль” отримують звернення від мешканців і рушають купувати зілля. Далі намагаються блокувати торговця і викликають поліцію. Як виглядає подібне “громадське затримання”:

Харківські активісти мають десятки заяв із адресами наркоточок. Їх в ГО “Антикорупційна рада” та “Громадський контроль” отримують від городян з усіх районів міста, як з’ясували Вісті Ньюс.

Віктор Трубчанов, голова ГО “Антикорупційна рада”:

Очень много точек, даже в спальных районах, особенно Салтовка, Холодногорский район, район Блокбазы, где торгуют наркотиками. И все это видят, и все это знают, но никто не реагирует.

Відреагувати активісти вирішили самі. Наголошують, без самосуду та порушень закону проводять у Харкові вже не першу так звану “громадську спецоперацію”. На цей раз рушили у Холодногірський район. Звертають увагу на машину неподалік Центрального ринку, у якій вже зробили підставну закупку.

Чоловік переконує, до продажу не причетний. І хоча в машині, з якої його витягли, знаходять мак і ацетон,  каже, що, не знає. звідки все це. Аткивісти викликають патрульних, і вже правоохоронці будуть з’ясовувати обставини наркосправи.

З огляду на чисельність звернень, активісти називають проблему масовою. Так вже протягом року ця харків’янка спостерігає, як біля її дому продають наркотики. Каже, серед білого дня згортки передають із рук у руки.

 Харків’янка звернулася зі скаргою на наркоточку:

Это, можно сказать, метров 100 от моего дома находится. Я не буду говорить конкретную точку, но она открыта, она маскируется под продажу специй, крупы, разные товары, продукты для дома. И слышно, что приходят люди, спрашивают, им отвечают, продают пакетики и прекрасно себя чувствуют.

Організатори руху з наркоборотьби наголошують, що в кожному районі Харкова по кілька таких точок – облаштованих і в машинах, і навіть у квартирах.

Андрій Шметько начальник штабу ГО “Громадський контроль”

Основное – это ширку варят из мака, баклафены, фены и все остальное синтетическое, то что распространено сейчас через Интернет. Все мы понимаем, что полиция на сегодняшний день не может справиться с таким объемом, и наша гражданская позиция, мы считаем своим долгом помочь.

Щоразу за громадським затриманням буде слідувати виклик на 102. Таким чином харків’яни вирішили, що їхні рейди доповнять роботу поліції у боротьбі з розповсюдженням наркотиків.

Залишити відповідь