Активістки ЛГБТ-руху проведуть зірвану напередодні зустріч у Харкові

Акція “Маємо право на голос і простір” відбудеться 16-го лютого, в п’ятницю, у медіацентрі “Накипело” о 19:00, як стало відомо Вісті Ньюс. Онлайн-трансляція – на сторінці “Накипело” на фейсбуці та каналі youtube.

Заява руху:
Ми спостерігаємо продовження наступу радикальних консервативних сил на свободи слова та самовираження, на просвітницьку діяльність.
13-го лютого 2018 року в Книгарні Є о 19:00 почалася лекція активістки ГО “Харківське Жіноче об’єднання “Сфера” Анни Шаригіної “ЛГБТ+рух в Україні та світі” – з дискусією про ЛГБТ+рух в Україні, розповіддю про його устрій, досягнення, виклики та внесок у розвиток українського суспільства.
За 15 хвилин після початку заходу група з приблизно 15 чоловіків, ввійшла до зали книгарні й, не маючи на те правових підстав, оголосила, що захід завершується.
Серед аргументів чоловіків звучало: “у прифронтовому місті не може обговорюватись гомосексуалізм”, “ми поважаємо книгарню і вважаємо неприйнятною “пропаганду гомосексуалізму у такому місці” і “ми прийшли обирати книжки і маємо право тут знаходитись, а цей захід нам заважає”.

Зауважимо, що захід було організовано за ініціативою книгарні Є, де освітні заходи відбуваються регулярно. Нам невідомі випадки, коли б на будь-яких інших подіях відвідувачі книгарні обурювалися, нібито захід їм заважає.

Патрульні, які прибули на місце за викликом, відмовилися забезпечити проведення заходу і запропонували відвідувачам та відвідувачкам заходу піти, щоб “не провокувати” опонентів.
Не маючи змогу гарантувати безпеку учасницям та учасникам, ми змушені були передчасно завершити зустріч.

Подібний випадок є далеко не першим. Лише за останній рік і лише в Харкові представники праворадикальних сил кілька разів тим чи іншим чином заважали проведенню заходів. На акції в День протидії гомофобії 17 травня застосували силу, на брифінгу, що передував акції до Міжнародного дня камін-ауту, погрожували та намагалися не дати висловитися. Саму акцію (11 жовтня) через погрози ми вимушені були провести в ізоляції за щільним кордоном поліції та після погроз про замінування території – таким чином вчергове в умовах обмеження права на видимість і голос.

З огляду на вищенаведене, ми, громадські активістки та активісти, люди, котрі були присутні на заході та слідкували за ним,

– оцінюємо дії радикального угрупування як чергову спробу наступу на свободу слова і свободу самовираження – цього разу методами психологічного тиску та фізичного домінування у просторі;
– розглядаємо висловлювання нападників як мову ворожнечі і підбурювання до дискримінації, що є неприпустимим відповідно до чинного законодавства України;
– нагадуємо, що аналогічні дії було вчинено в різних містах Україні на заходах, присвячених темі прав людини і не дискримінації (наприклад, зрив лекції “Культуртриґери. Дискримінація в культурі та кіно у Маріуполі або зрив презентації дитячої книжки “Майя та її мами” у Львові).

Ми переконані у необхідності подальшого проведення освітніх заходів, акцій, мирних зібрань – задля відстоювання досягнень українського суспільства у сфері демократії, прав людини, ґендерної рівності та подолання дискримінації.
Ми маємо право на голос і простір і цього року проведемо низку таких заходів, зокрема, проведемо лекцію “ЛГБТ+рух в Україні та світі”.

Ми закликаємо керівництво Національної поліції України уважно поставитися до нових викликів та забезпечити права громадян та громадянок на свободу слова та свободу самовираження.

Також закликаємо всі громадські організації Харкова, активісток та активістів, наших колег і колежанок з інших регіонів України, з аналогічних та інших сфер правозахисної діяльності до солідарності та взаємної підтримки. Повага до людської гідності, усвідомлення цінності прав людини та забезпечення їх здійснення є новим викликом українському громадському руху – ми впевнені, що в цій боротьбі маємо об’єднати якнайширші зусилля.

Запрошуємо усіх, готових до діалогу, 16 лютого о 19:00 до медіацентру “Накипело” (вул. Свободи 7/9) – прослухати повторення лекції “ЛГБТ+рух в Україні та світі”. По закінченню лекції ми запрошуємо усіх поговорити про новітні стратегії різних суспільно-політичних рухів та спробувати знайти спосіб запрошення до конструктивного діалогу представників полярних ідеологій”.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100