8-ме травня у Харкові – це День пам’яті та примирення

8-ме травня – це День пам’яті та примирення. Дата проголошена Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції, приуроченій ще до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі. Символічний день відзначають щороку, починаючи з 2005-го. Як в Україні згадували подвиг полеглих і живих, дізналися наші журналісти.

Тільки в Харківській області протягом 8-9 травня пройде 1300 пам’ятних заходів, присвячених Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом. Так на меморіалі Слави зранку поклали квіти тисячі людей.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації:
Сьогодні Україна разом з Європою та всім світом відзначає День пам’яті та примирення. Ми вшановуємо мужність та відданість усіх тих, хто здобував перемогу в Другій світовій війні. Сьогодні ми повинні відкинути всі політичні та ідеологічні моменти, які роз’єднують наше суспільство, адже головною метою тих часів було визволити рідну землю від ворога. І, тільки об’єднавшись, ми досягли перемоги.

Символом Дня пам’яті є червоний мак, в Україні це глибоко символічна квітка, яка росла на могилах воїнів-захисників. На зв’язку поколінь українських оборонців наголосив і Президент України на відкритті фотовиставки «Герої» у Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

Петро Порошенко, Президент України:
Дуже важливо відкривати і гортати маловідомі сторінки історії, зміцнювати зв’язок поколінь наших українських воїнів: учасників Другої світової війни у складі Червоної армії, держав-учасників Антигітлерівської коаліції, рухів опору окупованих нацистами країн, Української повстанської армії.

Увесь світ 8 травня о 23:01 запалює свічки в пам’ять про загиблих у Другій світовій війні. Ця символічна акція називається «Перша хвилина миру».

Залишити відповідь