Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

65 співробітників ЗМІ загинули, 326 відправлені за ґрати – така статистика Репортерів без кордонів за 2017 рік.

Скільки журналістів гине, виконуючи свої професійні обов’язки? Щороку міжнародна організація Репортери без кордонів публікує цю сумну статистику, як дізналися Вісті Ньюс.  Цього року цифра становить 65 осіб, при цьому 39 співробітників ЗМІ були вбиті навмисно, а 26 загинули, виконуючи свою роботу в гарячих точках.
Найнебезпечнішою для журналістів країною в минулому році стала Сирія, де загинули 12 людей. Друге місце зайняла далека від військових конфліктів Мексика, де було вбито 11 працівників ЗМІ. В Афганістані і Іраку загинули 9 і 8 журналістів відповідно.
Крім того, 326 представників ЗМІ були затримані у зв’язку зі своєю професійною діяльністю. Лідером тут є Китай, де за ґратами опинилися 52 представники ЗМІ, ненабагато відстає Туреччина, яку Репортери без кордонів називають “в’язницею для професійних журналістів”, а те, що відбувається в цій країні – чистками. Найчастіше приводом для звинувачення в тероризмі стає проста критика уряду.
У Туреччині були затримані не тільки місцеві, а й іноземні журналісти, а також журналісти з подвійним громадянством. У їх числі – француз Лу Бюро, який провів за ґратами 51 день і був звільнений після довгих переговорів і політичного тиску на Стамбул. Багато його колег залишаються під вартою.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023