59 натисків кнопок, і в Харкові знову ожив радянський проспект Маршалу Жукову

“Так” Жукову сказали 59 депутатів. Це фракція Відродження, Наш край, один депутат БПП, решта депутатів БПП або не були присутніми, або не голосували, як стало відомо Вісті Ньюс. Вони розділили позицію мерії про нібито “повернення історичної справедливості”. Процес зворотної декомунізації міська рада запустила після електронної петиції. Звернення знову назвати проспект Петра Григоренка іменем радянського маршала надійшло в травні, і воно набрало необхідну кількість голосів. Показово, що це перша петиція, яку передали на розгляд депутатам.

Геннадій Кернес, Харківський міський голова:

Он начальник фронта, который руководил и 23 августа был освобожден город Харьков. Он стоял на трибуне вместе с маршалом Коневым.

Проти виступили 13 депутатів (уся фракція Самопоміч, позафракційний Ігор Черняк, депутат з БПП Цветкова). Своє “ні” Жукову сказали перед сесією і півтори сотні городян. Для них маршал  не визволитель, а кат.

Олександра Щукіна, харків’янка:

Проспект Маршала Жукова перейменували відповідно до закону декомунізації, і це неможливо повернути назад. Це маршал, який відправляв людей на смерть.

Активісти називають голосування небезпечним для всієї України. Після Харкова зворотну декомунізацію можуть запустити в інших містах.

Вадим Поздняков, активіст ГО «Світанок»:

Вона не може називатися Маршала Жукова, згідно з законом так не може називатися жоден топонім. На сайті Інституту національної пам’яті вже є роз’яснення щодо цього. І як будь-яка адекватна людина, я думаю, що іменем цієї людини не може називатися проспект. Це ворог України.

Тетяна, харків’янка:

Вислати всіх українців, які перебували під окупацією за межі України. На далекий схід, на північ. Замнародного комісара оборони союзу СРСР маршал совєтського союзу Жуков – він підписував цей документ.

Активістів, які вийшли проти повернення комунізму, нардеп Мураєв у сесійній залі назвав неонацистами. Його слова заглушили вигуки «ганьба».

В Інституті національної пам’яті і раніше називали реверс назви проспекту незаконним. Активісти вже готують позов до суду, боронитимуться від пам’яті Жукова в судах.

Тим часом іменем дисидента Петра Григоренка влада пропонує назвати вулицю в центрі, яку тільки-но будують. Після голосування Український інститут нацпам’яті вимагає від Кернеса не підписувати рішення міськради.

Залишити відповідь