29 липня – День працівників торгівлі

Щорічно в останню неділю липня в Україні відзначається професійне свято – День працівників торгівлі.

У сфері торгівлі Харківська область займає провідне місце серед регіонів України. За обсягом обороту роздрібної торгівлі у січні–червні 2018 р. Харківська область зайняла 2 місце.

У січні–травні 2018 р. працівнику у сфері оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів в середньому нараховано 5758 грн заробітної плати, що на 30,8% більше, ніж у відповідному періоді попереднього року. Середньооблікова кількість штатних працівників галузі становила 62,7 тис. осіб, або 11,1% від середньооблікової кількості штатних працівників області.

На початок 2018 р. у складі підприємств роздрібної торгівлі області налічувалося 2,1 тис. магазинів торговою площею 539 тис.м2.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля, у січні–березні 2018 р. становив 11,6 млрд.грн і збільшився проти відповідного періоду минулого року у порівнянних цінах на 5,7%.

В структурі роздрібного товарообороту переважала частка продажу непродовольчих товарів (51,3%), зокрема: товари фармацевтичні, медичні та ортопедичні – 13,9%, товари культурно-побутового і господарського призначення – 8,5%, автомобілі та автотовари – 7,8%, паливно-мастильні матеріали – 5,4%. Серед продовольчих товарів найбільшим попитом користувались молокопродукти, кондитерські вироби (включаючи морозиво), м’ясопродукти.

У січні–березні 2018 р. у роздріб продано 49,8 млн.шт яєць, 11,9 тис.т свіжих овочей (включаючи картоплю), 8,4 тис.т хлібобулочних виробів (крім кондитерських), 5,0 тис.т круп, 4,6 тис.т цукру, 4,2 тис.т м’яса та птиці свіжої та замороженої, 3,3 тис.т виробів макаронних, 3,4 тис.т борошна, 3,0 тис.т виробів цукрових кондитерських (включаючи морозиво).

З нагоди професійного свята вітаємо усіх працівників торгівлі і бажаємо міцного здоров’я, добробуту, вдачі та вдячності від покупців!

Залишити відповідь