20 травня у Харкові пройде 13-й Велодень із «секретним флешмобом»

У неділю 20 травня в Харкові відбудеться традиційний Велодень — тринадцятий за ліком. На велопоціновувачів та «безколесних» харків’ян чекають велопробіг центром міста (задля цього ненадовго перекриють деякі вулиці Шевченківського району), а на майдані Свободи — флешмоб із тисяч велосипедистів. Його тематика поки що тримається в таємниці. А ще будуть розважальні зони, конкурси, фудкорт, виставка велотехніки та велоаксесуарів, активності для дітей та дорослих. Як і минулого року, пройде розіграш велосипеда від «Велопланети».

«У цьому році ми вирішили не змінювати слоган, що став до вподоби: «Рулишь ти!». Він — про право велосипедистів бути рівноправними та рівновідповідальними учасниками дорожнього руху, — каже голова оргкомітету Велодня Вікторія Смагіна. — Прагнення до безпеки, відповідальність, повага до інших — без цього за кермо краще не сідати».

Заявити про себе харківські велосипедисти — рівноправні учасники дорожнього руху — зможуть під час міського велопробігу. Він стартує об 11:00 на майдані Свободи (біля пам’ятника козаку Харьку) та проїде за маршрутом: проспект Науки — вул. Отакара Яроша — проспект Науки — вул. Новгородська — вул. Динамівська — вул. Сумська — вул. Ярослава Мудрого — вул. Алчевських — вул. Чернишевська — вул. Скрипника — вул. Сумська — майдан Свободи. А перед стартом велопробігу о 10:00 його учасники проведуть традиційний, але при цьому — секретний флешмоб за участю тисяч велосипедистів. Ідеї ​​для флешмобу велохарків’яни пропонували під час конкурсу на «Порталі харків’янина». Відбір проходив у два етапи. Із понад сотні пропозицій вибрали 10 найкращих. За основу взяли одну, яку можливо реалізувати, саме її автор і буде нагороджений велосипедом.

«Ідеї були різні — від смішних до по-справжньому крутих. Ми взяли для секретного флешмобу одну з них, але нікому, навіть її автору, про це поки не сказали. Інакше не буде ніякого сюрпризу, — пояснює Вікторія Смагіна. — Зате після флешмобу ми нагородимо автора ідеї велосипедом».

Ще до флешмобу та пробігу велосипедисти колонами проїдуть з усіх кінців Харкова до центру — рано-вранці учасники пробігу відправляться на майдан Свободи з точок збору на вул. Одеській, Олексіївці, Нових Домах, Холодній Горі, ХТЗ. Традиційно, одна з наймасовіших колон формується на Салтівці, на майданчику біля ТРЦ «Караван» — титульного спонсора Велодня. Уже третій рік під час формування колони там працює безкоштовний ВелоPitStop — із 7:30 до 9:00 на ньому можна отримати консультацію, швидко оглянути та відремонтувати свій байк.

Там же, на майданчику, із 10:00 до 15:00 будуть працювати розважальні зони, фотостенди, дитячі майданчики, гонки на біговелах із призами, веломайстерні, ігрові стенди, лавки з їжею та напоями, будуть проходити конкурси та презентації, велосипедні екскурсії, тест-драйви та майстер-класи. Понад те, на Велодень можна прийти зовсім без велосипеда, а піти з двоколісним другом — це вже другий рік поспіль співорганізатор Велодня «Велопланета» розіграє велосипед. Умови участі в конкурсі опубліковані на Facebook-сторінці співорганізатора. Після завершення активностей на майдані Свободи о 15:00 учасники Велодня повернуться на вулиці Харкова для традиційних вечірніх «покатеньок».

Офіційний сайт Велодня

Сторінка на Facebook

Організатори Велодня: Харківський велосипедний союз, «Харків Турист», магазин «Велопланета», за підтримки Департамента у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради та Управління з питань фізичної культури та спорту Харківської міської ради.

Інформпідтримка: PR-аґентція «Bagels & Letters»

Сцена: Tokarev Sound Group

Титульний спонсор — ТРЦ «Караван»

Офіційні спонсори:

Компанія «Велотрейд»

Компанія «Рудь»

Компанія «Хадо»

Компанія «Тріолан»

Загальний розклад Велодня

 7:30 — 9:00 — робота ВелоPitStop на майданчику збору Салтівської колони — біля ТРЦ «Караван»

8:00 — 9:30 — розгортання містечка Велодня на майдані Свободи, збір учасників

9:30 — початок формування флешмобу

10:00 — 11:00 — флешмоб

11:00 — старт велопараду за маршрутом: майдан Свободи — проспект Науки — вул. Отакара Яроша — проспект Науки — вул. Новгородська — вул. Динамівська — вул. Сумська — вул. Ярослава Мудрого — вул. Алчевських — вул. Чернишевська — вул. Скрипника — вул. Сумська — майдан Свободи

10:00 — 15:00 — розважальні зони, конкурси

 Збір колон у районах Харкова

Одеська

Збір: 8:50 перехрестя Зернової та проспекта Гагаріна на стоянці «Сільпо»

Старт: 9:15

Маршрут: проспект Гагаріна => майдан Героїв Небесної Сотні (колишній майдан Руднєва) => Московський проспект => Сумська => Держпром (майдан Свободи)

Олексіївка

Збір: 8:45 парковка біля супермаркету «Клас» (проспект Людвіга Свободи, 41)

Старт: 09:00

Маршрут: проспект Людвіга Свободи => вул. Ахсарова => проспект Науки => парковка біля супермаркету «Клас» (заїзд за колоною з Павлова Поля) => проспект Науки => майдан Свободи

Нові Доми

Збір: 08:30 навпроти «Зірки», біля веломагазина «Пілігрим» (перехрестя проспекту Московського/вул. Харківських Дивізій)

Старт: 09:00

Маршрут: проспект Московський => майдан Конституції => вул. Сумська => майдан Свободи

Салтівка

Початок роботи ВелоPitStop: 7:30

Збір: 08:30 парковка ТРЦ «Караван», вул. Героїв Праці, 7

Старт: 09:00

Маршрут: парковка ТРЦ «Караван», вул. Героїв Праці, 7 => вул. Шевченка => Вірменський провулок => майдан Конституції => вул. Сумська => майдан Свободи

Холодна Гора

Збір: 09:00 вул. Полтавський Шлях, 155

Старт: 9:15

Маршрут: вул. Полтавський Шлях, 155 (на розі вул. Дудинської) => вул. Полтавський шлях => Павлівський майдан => майдан Конституції => вул. Сумська => майдан Свободи

ХТЗ

Збір: 8:00 проспект Індустріальний (колишній проспект Фрунзе), біля фонтану (колишній «пам’ятник трактору»)

Старт: 08:30

Маршрут: проспект Індустріальний => проспект Московський => майдан Конституції => вул. Сумська => майдан Свободи

Залишити відповідь