11 липня – Всесвітній день народонаселення

Всесвітній день народонаселення відзначається 11 липня. Ця дата була встановлена ООН у 1989 році, в пам’ять Дня п’яти мільярдів, який відзначався в 1987 році. І вже у 2011 р. було офіційно зафіксовано народження семимільярдного жителя планети. Цей день повинен звернути увагу суспільства на невідкладність і важливість вирішення демографічних проблем.

11 липня – Всесвітній день народонаселенняЗа оцінками ООН, у 2050 році чисельність населення Землі може досягти більше 9 мільярдів осіб. Найбільш населеними країнами залишаться Китай, де проживають 1,4 млрд. осіб, та Індія – з населенням в 1,3 млрд. На ці дві країни припадає відповідно 19% і 18% світового населення. Високі темпи приросту чисельності населення будуть в Нігерії, Конго, Пакистані, Ефіопії, Танзанії, США, Уганді та Індонезії.

Станом на 1 січня 2018 року чисельність наявного населення Харківській області  становила 2694,0 тис. осіб, у тому числі у міських поселеннях – 2179,5 тис. осіб, у сільській місцевості – 514,5 тис. осіб. Харківська область належить до регіонів з високим ступенем урбанізації: частка міських жителів складає 80,9%.

За 2017 рік загальна чисельність населення Харківщини зменшилась на 7,2 тис. осіб, що відбулось за рахунок природного скорочення – 19,3 тис. осіб.

Природне скорочення населення є результатом перевищення числа померлих над кількістю народжених. Упродовж 2017 року в Харківській області народилось 21,6 тис. осіб, померло 40,9 тис. осіб.

Разом з тим, міграційний приріст становив 12,1 тис. осіб.

Статистичне забезпечення в галузі демографії є основою для прийняття рішень з питань народонаселення, програм спільного розвитку, пошуку рішення глобальних проблем людства.

Заступник начальника Головного управління статистики у Харківській області М.О.Тур

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100